Putin optužio Kijev za udare na civile: „Gube teritoriju za teritorijom“

Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da se, zbog pogoršanja situacije na frontu, Kijev okrenuo taktici napada na civilne objekte i infrastrukturu u Rusiji. On je ocenio da ukrajinska strana, kako je rekao, „gubi teritoriju za teritorijom“, dok ruske snage nastavljaju napredovanje i zauzimanje novih naselja.
„Vidimo i znamo da se kijevski režim, usled dramatičnog pogoršanja situacije na frontu po njih, opredelio za taktiku udara po civilnim objektima i civilnoj infrastrukturi“, rekao je Putin tokom sednice održane putem video-linka iz Kremlja.
Ruski predsednik naložio je nadležnim službama da preduzmu mere kako bi se posledice napada ukrajinske vojske svele na minimum. On je dodao da Moskva, kako tvrdi, različitim kanalima dobija poruke da Kijev takvim udarima pokušava da utiče na energetske resurse i turističku sezonu.
Putin je poručio da dodatne pretnje moraju biti neutralisane i ocenio da je reč o zadatku koji ruske institucije mogu da reše. Sednici su prisustvovali ruski premijer Mihail Mišustin i ključni članovi vlade.
Iz Kijeva, s druge strane, ranije su navodili da su napadi na rusku energetsku infrastrukturu usmereni na slabljenje izvora finansiranja rata, dok Moskva takve akcije predstavlja kao pokušaj destabilizacije ruskog društva.
Izvor: (Kurir)



