Vučić primio zahteve radnika GSP-a: Odgovor u roku od sedam dana

Foto: Fejsbuk/Aleksandar Vučić
Foto: Fejsbuk/Aleksandar Vučić

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa radnicima GSP-a i demonstrantima okupljenim ispred Predsedništva Srbije, primio njihove zahteve i poručio da će odgovor dobiti u roku od sedam dana.

Nakon razgovora, Vučić je na Fejsbuku naveo da su ga deo radnika GSP-a dočekali zvižducima, ali da je zadovoljan što je imao priliku da sa njima razgovara.

– Primio sam njihove zahteve i zajedno sa nadležnima iz grada pripremićemo odgovor u roku od sedam dana. I ovom prilikom se pokazalo da razgovorom i dijalogom možemo da rešavamo probleme – poručio je Vučić.

On je okupljenima rekao da je došao da čuje šta tačno traže i šta očekuju od države.

– Čuo sam da ste ovde, došao sam da čujem šta je to što imate i šta želite da učinimo, ali prvo moram da čujem o čemu je reč – rekao je predsednik.

Predstavnici radnika GSP-a naveli su da je ovom javnom preduzeću potrebno najmanje 90 novih trolejbusa kako bi nastavilo da radi na svim linijama, jer su postojeća vozila zastarela. Istakli su i da se protive tome da linije budu prepuštene privatnim prevoznicima kroz javno-privatno partnerstvo bez jasnog definisanja statusa GSP-a.

Vučić je tokom razgovora upitao okupljene da li bi prihvatili rešenje po kojem bi GSP, uz dodatne trolejbuse, dobio i 30 električnih autobusa. Predstavnici radnika odgovorili su da bi takav predlog bio prihvatljiv.

Govoreći o javno-privatnom partnerstvu, predsednik je rekao da država mora da vodi računa i o državnoj i o privatnoj svojini, ali je naglasio da je kao državni čovek uvek za to da se sačuva ono što je državno.

– Moramo da smanjimo ukupne troškove koje imamo za gradski prevoz. Ti troškovi su ogromni. Pružili smo građanima nešto što nikada nije bilo, da imaju besplatan prevoz, ali je to veliki problem i za vas i za nas. Nemam problem ni kada zviždite, meni je važno da hoćete da razgovarate – rekao je Vučić.

Predsednik je najavio da će se u narednim danima upoznati sa svim detaljima i da će primiti delegaciju radnika GSP-a.

– Dajte mi sedam dana, ne duže, da ovo pogledam i imaćete moj odgovor. Možete da pošaljete delegaciju od dva-tri čoveka i ja ću vas primiti. Ne mogu da obećam ništa, ali gledaću da pomognem – poručio je Vučić.

Tokom razgovora došlo je i do kraće rasprave novinarkom Televizije N1 koja je negodovala jer nije mogla da čuje pitanje jednog od radnika. Vučić joj je odgovorio da nije reč o konferenciji za novinare, već o razgovoru sa okupljenima.

– Molim vas, nije ovo konferencija za novinare. Ja razgovaram s njima, poštujem vas, ne branim vam da radite, pustite me samo da završim razgovor s ljudima – rekao je Vučić.

Radnici GSP-a traže obustavu javno-privatnog partnerstva dok se ne definiše status trolejbuskih linija u Beogradu, hitnu kupovinu najmanje 90 novih trolejbusa, nabavku 300 novih autobusa za potrebe GSP-a, kao i garancije da nijedna linija više neće biti oduzeta GSP-u i prepuštena privatnicima.

Okupljanje je počelo kod zgrade „Londona“, odakle su učesnici krenuli u protestnu šetnju do Predsedništva Srbije. Skup su organizovali sindikati GSP-a i udruženja građana koja se bave javnim prevozom.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button