Nekadašnja deponija postaje parking: UKC Niš dobija nova mesta za pacijente i posetioce

Foto: Niš TV
Foto: Niš TV

U starom delu Univerzitetskog kliničkog centra Niš uređuje se novi parking prostor, koji će značajno olakšati dolazak pacijentima, njihovim porodicama i svima koji svakodnevno koriste usluge ove zdravstvene ustanove.

Novi parking nalazi se na prostoru između Zavoda za mentalno zdravlje, Toplane i Klinike za dečiju hirurgiju i pedijatriju. Kako je u izjavi za Niš TV istakao v.d. direktora UKC Niš dr Milan Lazarević, reč je o prostoru koji je ranije bio neuređen i zapušten.

Prema njegovim rečima, zahvaljujući akciji uprave UKC-a, donatora i podršci Grada Niša, nekadašnje smetlište pretvara se u uređen parking. Već sada je obezbeđen prostor za oko stotinu vozila, dok radovi još nisu u potpunosti završeni.

„Preko ove površine biće postavljen i sloj asfalta. Suština je da smo želeli da pokažemo koliko nam je stalo do ljudi koji dolaze u Klinički centar Niš, posebno u stari deo, gde su gužve velike, naročito u prepodnevnim satima“, rekao je Lazarević.

On je naglasio da je cilj da pacijenti i posetioci imaju bezbedan i uređen prostor za parkiranje, posebno oni koji dolaze da obiđu svoje najmilije ili koriste usluge brojnih klinika koje se nalaze u starom paviljonskom delu UKC-a.

Lazarević je istakao da se ovakva ozbiljna rekonstrukcija i stvaranje uslova za parking u starom delu Kliničkog centra nije radila poslednjih 30 godina.

Pored ove lokacije, novo uređenje planirano je i na još jednom problematičnom mestu — preko puta, iza Klinike za nuklearnu medicinu i Centra za medicinsku biohemiju. Na tom prostoru se trenutno često nalazi veliki broj parkiranih vozila, što otežava prolaz, a posebno može da predstavlja problem za sanitetska i vatrogasna vozila.

I tamo će, prema najavama, biti uređen parking prostor sa ivičnjacima, pripremljenom podlogom i asfaltom. Parking servis pomoći će u obeležavanju svakog parking mesta, a planirano je i jasno razdvajanje parking prostora od zelenih površina.

„Pre svega, ovo se radi zbog pacijenata. Zbog velikog broja klinika koje se nalaze u starom delu UKC-a, ovde svakodnevno cirkuliše veliki broj ljudi“, poručio je Lazarević.

Govoreći o promenama u UKC Niš, Lazarević je podsetio i na prijem građana, koji je pokrenut kako bi pacijenti mogli direktno da razgovaraju sa upravom o problemima sa kojima se suočavaju.

„Mi moramo da sednemo sa ljudima i da razgovaramo sa njima. Tu smo zbog njih, da ih saslušamo i da budemo uz njih kada imaju zdravstvene probleme“, rekao je Lazarević.

On je dodao da se u UKC Niš priprema još novina u oblasti zdravstvene zaštite, uz poruku da je cilj nove uprave da ustanova bude dostupnija pacijentima i da se problemi rešavaju brže i neposrednije.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button