Dečak koji je usmrtio vršnjaka u Niškoj Banji svedočiće putem video-linka

U Višem sudu u Nišu sutra se nastavlja suđenje M. M. i M. M., roditeljima dečaka koji je 2023. godine u Niškoj Banji usmrtio svog vršnjaka. Maloletnik će, kako se očekuje, prvi put biti saslušan u ovom postupku, i to putem video-linka.
Pošto se dečak nalazi u zdravstvenoj ustanovi, njegovo uključenje u sudnicu biće organizovano na daljinu. Tokom saslušanja pitanja će moći da mu postavljaju sudsko veće, tužilaštvo, odbrana, punomoćnici oštećenih, kao i roditelji ubijenog dečaka.
Suđenje je zatvoreno za javnost zbog zaštite maloletnih lica, pa mediji neće moći da prisustvuju ni narednom ročištu.
Optuženi M. M. i M. M. su na početku postupka kratko negirali krivicu, ali nisu želeli da iznose odbranu. Oni se terete za teško delo protiv opšte sigurnosti u saizvršilaštvu, kao i za po jedno krivično delo zapuštanja i zlostavljanja maloletnog lica.
Tragedija koja je potresla Niš i Srbiju dogodila se 5. oktobra 2023. godine u Niškoj Banji, kada je trinaestogodišnjak nožem usmrtio svog druga. Dečak ne može krivično da odgovara, jer u trenutku izvršenja dela nije imao navršenih 14 godina.
Izvor: (Tanjug)



