Više od 350 Srba sa KiM krenulo ka Kraljevu i Beogradu: „Srbija je jedna porodica“

Više od 350 Srba sa severa Kosova i Metohije, iz Kosovskog Pomoravlja, Gračanice i okolnih mesta centralnog Kosova krenulo je jutros put Kraljeva, a zatim i Beograda, kako bi pružili podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i politici razvoja zemlje.

Oni su se najpre uputili ka Kraljevu, gde predsednik Srbije otvara jednu od najvažnijih deonica autoputa u okviru Moravskog koridora, projekta koji se ocenjuje kao jedna od značajnijih infrastrukturnih investicija u ovom delu Srbije. Nakon toga, put nastavljaju ka Beogradu, gde će se 27. juna pridružiti građanima iz drugih krajeva Srbije na skupu ispred Doma Narodne skupštine.

Foto: Kancelarija za KiM
Foto: Kancelarija za KiM

Prema najavama, na put je krenulo oko 200 Srba iz Leposavića, Zvečana, Severne Mitrovice i Zubinog Potoka, dok ih je više od 150 iz Kosovskog Pomoravlja, Gračanice i okolnih mesta. Sa sobom nose zastave Srbije i poruke podrške, ističući da žele da budu deo zajedničkog okupljanja i da pošalju poruku jedinstva, mira i sloge.

Za Srbe sa Kosova i Metohije, kako su naveli pre polaska, ovi skupovi imaju poseban značaj jer predstavljaju priliku da Vidovdan dočekaju zajedno sa sunarodnicima iz cele Srbije, ali i da podrže politiku koju vide kao važnu za njihov opstanak i ostanak na vekovnim ognjištima.

„Krenuli smo put Kraljeva, a zatim put Beograda da podržimo skup predsednika Aleksandra Vučića, jer je on taj koji nas ujedinjuje da budemo jedna velika srpska porodica na KiM. Kada je Srbija jaka, tada ima više podrške, projekata i pomoći za Srbe na Kosovu i Metohiji“, rekao je Miljan Šapić iz Zvečana.

Sličnu poruku poslao je i Vukosav Đorđević iz Zubinog Potoka, naglašavajući da je za Srbe na KiM budućnost Srbije direktno povezana sa njihovim opstankom.

„Budućnost za nas sa KiM je od presudnog značaja. Zato smo krenuli da podržimo politiku razvoja Srbije, jer što je Srbija jača, to je više podrške i projekata za naš narod na Kosovu i Metohiji“, poručio je Đorđević.

Podršku su iskazali i Stefan Stanković iz Kosovske Mitrovice i Petar Vukojević iz Leposavića, ističući da je politika razvoja zemlje važna za sve građane, a posebno za Srbe koji žive na Kosovu i Metohiji.

Srbi sa KiM uputili su i poruku mira pred Vidovdan, poželeli zdravlje, radost, slogu i očuvanje vere, uz poziv da se 27. juna u Beogradu okupe u zajedništvu. Kako su poručili, Srbija je jedna porodica.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button