Đurđević Stamenkovski: Ljudi žele normalan život, bez straha, sukoba i nemira
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski poručila je u Beogradu da građani Srbije žele da žive u novoj eri, normalno i bez atmosfere straha, sukoba i nemira.
Ona je istakla da u Srbiji svako treba da ima pravo da misli, govori i veruje u ono što želi, naglašavajući da je, posle perioda tenzija i blokada, važno da se društveni život vrati normalnosti.

„Nažalost, poslednjih godinu i po dana situacija je bila takva da su ljudi počeli da sumnjaju da će se ikada više ta normalnost vratiti. Bogu hvala, ponovo se lakše diše, ponovo svako ima pravo da iznese svoje mišljenje i ponovo smo uspeli da se izborimo da nema blokada i svega onoga što je uticalo na život i svakodnevicu naših građana“, rekla je Đurđević Stamenkovski.
Ministarka se posebno osvrnula na Niš i otvaranje Vladine kancelarije u ovom gradu, ocenjujući da su Nišlije to dugo čekale i zaslužile.
„Mnogo sam srećna zbog Vladine kancelarije koja je otvorena u Nišu. Nišlije su to zaslužile. Dugo su čekale, bile strpljive i imale razloga da budu nezadovoljne, jer su predugo bile zapostavljene. Drago mi je što danas vide promenu“, poručila je ministarka.
Ona je dodala da veruje da će građani Niša prepoznati ono što se radi za njihov grad i pružiti podršku rukovodstvu, naglašavajući da se jug Srbije uvek odazivao kada je zemlji bilo najteže.
„To je patriotski kraj koji se uvek odazivao zemlji kada je bilo najteže. I danas je veliki broj ljudi stigao sa juga. Uvek sam srećna kada posetim vaše krajeve, a drago mi je i kada ovde možemo da ugostimo Nišlije. Ovo je naša zemlja i ne damo je nikome“, zaključila je Milica Đurđević Stamenkovski.
Redakcija Niš TV



