Gradska stambena agencija sama nadzire gradnju: Ušteda do 10 miliona dinara

Foto: Niš TV
Foto: Niš TV

Javno preduzeće Gradska stambena agencija dobilo je mogućnost da u okviru svog programa poslovanja obavlja stručni nadzor nad objektima u izgradnji. To se odnosi na sopstvene objekte, objekte visokogradnje za potrebe grada, ali i poslove za treća lica.

Kako ističu u ovom preduzeću, nova delatnost doneće značajne finansijske efekte, jer će Agencija ubuduće sama vršiti nadzor nad svojim objektima, umesto da za te poslove angažuje spoljne saradnike. Procena je da će na taj način biti ostvarena ušteda od osam do deset miliona dinara.

Direktor Gradske stambene agencije Nebojša Lović navodi da je preduzeće registrovano za vršenje nadzora, što će omogućiti bolje korišćenje stručnih kapaciteta zaposlenih, posebno inženjera koji će biti angažovani na ovim poslovima.

Pored uštede,dodaje on, očekuju se i dodatni prihodi, jer će Agencija moći da obavlja nadzor ne samo za svoje potrebe, već i za Grad Niš i druga pravna ili fizička lica. Time bi, kako se ocenjuje, preduzeće trebalo da postane stabilnije, efikasnije i finansijski održivije.

Prema njegovim rečima, izmenama programa poslovanja, koje su usvojene na nedavno održanoj sednici Skupštine, Gradskoj stambenoj agenciji otvoren je prostor i za nove projekte. Među najvažnijima je mogućnost da Agencija krene u izgradnju stanova na Ledenoj steni, što bi moglo da bude značajan korak u daljem razvoju stambene politike u Nišu.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button