NIS traži novu licencu od SAD za nastavak poslovanja
Kompanija NIS podnela je novi zahtev Kancelariji za kontrolu strane imovine američkog Ministarstva finansija, poznatoj kao OFAC, za dobijanje posebne licence koja bi omogućila nastavak nesmetanog obavljanja operativnih aktivnosti.
Ministarstvo finansija SAD prethodno je 16. juna izdalo posebnu licencu kojom je NIS-u omogućen nastavak poslovanja do 1. jula 2026. godine.

U novom zahtevu kompanija ističe značaj NIS-a za uredno snabdevanje domaćeg tržišta naftnim derivatima, kao i za očuvanje energetske stabilnosti Republike Srbije.
Posebno se ukazuje i na pregovore o promeni vlasničke strukture NIS-a, zbog kojih je OFAC u više navrata produžavao važenje licence. Poslednja licenca izdata je sa rokom važenja do 1. jula tekuće godine.
Očekuje se da će odluka OFAC-a biti od velikog značaja za dalji rad kompanije, ali i za sigurnost snabdevanja tržišta Srbije u narednom periodu.
Redakcija Niš TV



