Velikani evergrina nagrađeni u Nišu: Nada Pavlović i Leo Martin dobitnici priznanja za životno delo

Niški Evergreen festival ove godine posebno je posvetio pažnju umetnicima čije su pesme i nastupi obeležili decenije domaće i regionalne muzičke scene. Priznanja za životno delo uručena su pevačima Nadi Pavlović i Leu Martinu, umetnicima čiji su bogati opusi ostavili dubok trag u muzici.
Nada Pavlović karijeru je gradila i van granica naše zemlje, gde je kao mlada pevačica ostvarila zapažene nastupe i stekla reputaciju izuzetne džez i soul interpretatorke. Njen glas, muzički stil i scenski nastupi svrstali su je među umetnice koje su domaću muziku predstavile i međunarodnoj publici.
Leo Martin, poznat po prepoznatljivom glasu i vanvremenskim interpretacijama, takođe je nastupao u inostranstvu, izvodeći džez standarde, ali je najveću popularnost stekao širom bivše Jugoslavije. Među pesmama koje su obeležile njegovu karijeru posebno mesto zauzima čuvena „Odiseja“.
Svečani prijem povodom festivala održan je u Gradskoj kući, a Evergreen festival u Nišu potvrđen je kao manifestacija od posebnog značaja za grad. Gradska većnica za kulturu Ivana Cvetković istakla je da je reč o jednom od najznačajnijih kulturnih događaja u Nišu, koji iz godine u godinu privlači sve veći broj posetilaca iz Srbije i inostranstva.
Ona je poručila da će Grad Niš nastaviti da ulaže u kulturu i podržava Evergreen festival, kako bi ova manifestacija nastavila da se razvija, raste i čuva muziku koja traje.
Redakcija Niš TV



