Građani peške krenuli ka Beogradu na skup „Srbija, jedna porodica“

Foto: printscreen
Foto: printscreen

Grupe građana iz Novog Sada i Aranđelovca krenule su ka Beogradu, gde će u subotu, 27. juna, ispred Doma Narodne skupštine biti održan skup „Srbija, jedna porodica“.

Iz Petrovaradina je pešice krenulo nekoliko stotina građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke. Oni nose srpske trobojke, zastave sa sloganom „Srbija pobeđuje“ i majice sa istom porukom.

Tokom polaska čule su se poruke podrške Srbiji i predsedniku Aleksandru Vučiću, a učesnici ističu da na skup idu mirno, sa željom da pokažu jedinstvo i podršku politici koju vide kao put stabilnosti i razvoja zemlje.

Planirano je da učesnici pešačenja iz Novog Sada prenoće u Inđiji, odakle će nastaviti put ka Beogradu. Ka prestonici je krenula i grupa građana iz Aranđelovca, takođe sa namerom da prisustvuje skupu i pruži podršku.

Politički analitičar Vukašin Đoković, koji je među učesnicima, poručio je da iz „Srpske Atine“ kreću sa porukom jedinstva i da je, kako je rekao, „otadžbina iznad svega“.

„Želimo da pokažemo da je nama otadžbina iznad svega. Dosta nam je podela, ne želimo da udara Srbija na Srbiju, brat na brata. Mi smo ovde da širimo ljubav, ne želimo da se borimo nasiljem, već dijalogom i ljubavlju prema otadžbini“, poručio je Đoković.

Učesnici pešačenja navode da žele da svojim dolaskom u Beograd pošalju poruku zajedništva i podrške skupu koji će biti održan 27. juna.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button