Brnabić: Glas Srbije za mir i stabilnost čuće se u subotu

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić pozvala je građane da u subotu, 27. juna, dođu na skup ispred Narodne skupštine u Beogradu, poručujući da će se tog dana čuti glas naroda koji želi mir, stabilnost i budućnost bez blokada.
Brnabićeva je istakla da skup neće biti samo politički događaj, već prilika da građani direktno učestvuju u određivanju prioriteta države. Kako je navela, građani će moći da zaokruže pet od ukupno 15 ponuđenih tema koje smatraju najvažnijim.
Prema njenim rečima, taj papir je lično pisao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
„Nije dozvolio da se time bavi bilo ko drugi. On je to pisao i znam da će analizirati šta su najveći problemi i najvažniji prioriteti za naš narod i građane. Na osnovu toga će se dodatno fokusirati plan za budućnost“, rekla je Ana Brnabić.
Ona je dodala da će ti predlozi biti deo šireg plana koji, kako je navela, obuhvata i smanjenje državne administracije, reformu obrazovanja, modernizaciju tehnologija i druge važne oblasti.
Brnabićeva je poručila da je najvažnije da se u subotu čuje glas građana i da se zajedno sa njima gradi budućnost Srbije.
„Želim da pozovem građane da dođu u što većem broju, zato što mislim da će taj dan biti važan. Jedva čekam subotu. Biće to praznik za sve one koji predstavljaju pristojnu Srbiju, koja želi mir, stabilnost, rad i napredak. Srbiju koja ne želi da stane i da bude blokirana“, rekla je predsednica Skupštine.
Ona je najavila da će i lično pružiti podršku skupu i predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Govoreći o nedavnom susretu Vučića sa radnicima GSP-a koji su protestovali ispred Predsedništva Srbije, Brnabićeva je ocenila da je predsednik time pokazao da su mu građani na prvom mestu.
„Ovo je pravi Aleksandar Vučić. Čovek kome je narod na prvom mestu, koji želi da čuje probleme i da se uključi u njihovo rešavanje. Ne kaže da će sve biti lako i odmah rešeno, ali uvek hoće da sasluša ljude“, rekla je ona.
Dodala je da su, kako je navela, mnogi u zgradi Predsedništva bili protiv toga da Vučić izađe među okupljene, posebno iz bezbednosnih razloga, ali da je on ipak odlučio da razgovara sa građanima.
„To je najbolja slika Aleksandra Vučića kakav jeste u stvarnosti i primer kakav treba da bude odnos prema građanima“, zaključila je Ana Brnabić.
Izvor: (Kurir/Politika/Tv Prva)



