Oplanići dočekali Vučića: narod uz pesmu i poruke jedinstva

Nova deonica Moravskog koridora, od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka, svečano je puštena u saobraćaj, čime je otvoreno novo poglavlje u modernizaciji putne infrastrukture u Srbiji. Reč je o prvom 5G auto-putu u zemlji, koji će doprineti bržem, bezbednijem i kvalitetnijem povezivanju ovog dela Srbije.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u mesto Oplanići, gde ga je dočekao veliki broj građana. Atmosfera je bila svečana i emotivna, uz pesmu, aplauze i poruke podrške. Prilikom dolaska predsednika orilo se „Pevaj Srbijo“, dok su okupljeni uzvikivali: „Aco, Srbine!“

Foto: Kurir
Foto: Kurir

Posebnu pažnju privukli su Srbi sa Kosova i Metohije, koji su jutros krenuli ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu „Srbija, jedna porodica“. Oni su u Oplaniće stigli noseći transparente sa porukama: „Kad Srbija pobeđuje, Srbi na KiM imaju budućnost“ i „Kosovska Mitrovica – srpski bedem“. U jednom trenutku zapevali su i pesmu „Oj, Kosovo, Kosovo“, što je dodatno pojačalo emotivnu atmosferu.

Vučić se zahvalio okupljenim građanima, posebno Srbima sa Kosova i Metohije, ističući njihovu hrabrost i istrajnost.

„Hoću posebno da se zahvalim momcima i devojkama sa Kosova i Metohije. Hvala im na hrabrosti, na tome što čuvaju naše ime i prezime na KiM. Veliko hvala za sve što čine za našu državu“, poručio je Vučić.

On je naglasio da je najvažnije da narod ostane zajedno i ujedinjen.

„Nama memorandumi nisu potrebni, znamo šta je Srbija. Pokušali su da nam unište državu. Mi njima nećemo da se svetimo. Jedino što hoćemo jeste da budemo zajedno, ujedinjeni, i da zajednički gradimo budućnost naše zemlje“, rekao je predsednik.

Okupljanje u Oplanićima proteklo je u znaku podrške, zajedništva i poruka da se Srbija gradi kroz nove puteve, investicije i očuvanje nacionalnog jedinstva.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button