Pavlović pred polazak u Beograd: Nišlije idu da čuju planove za budućnost Srbije

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović poručio je pred polazak Nišlija na veliki skup u Beogradu da je odziv građana izuzetno veliki i da ga posebno raduje što će se, kako je rekao, više hiljada Nišlija okupiti ispred Doma Narodne skupštine.

Prema njegovim rečima, Nišlije danas kreću ka Beogradu sa više od 30 lokacija, a cilj je da čuju planove za dalji razvoj Srbije u narednim godinama.

„Danas Nišlije dolaze ispred Narodne skupštine Republike Srbije. Danas ćemo čuti planove za našu Srbiju, za dalji razvoj, za naredne godine. Siguran sam da će više od 150.000 ljudi biti danas u našem glavnom gradu“, rekao je Pavlović.

Foto: Niš TV
Foto: Niš TV

On je istakao da mu je „srce puno“ zbog velikog odziva građana, ali i zbog toga što, kako navodi, veliki broj Nišlija želi da sazna šta Srbiju očekuje u budućnosti.

Pavlović je najavio da će na skupu biti predstavljene inovacije, različiti sadržaji, kao i promocija turističkih organizacija i udruženja iz Niša i cele Srbije, koja će na štandovima predstaviti svoje proizvode i usluge. Posebno je naglasio da očekuje i veliki broj sadržaja za decu.

Govoreći o poruci skupa, Pavlović je istakao da se na Vidovdan šalje poruka jedinstva, pristojnosti i normalnosti.

„Danas je važno da budemo zajedno, da se prikažemo u pravom svetlu, da pokažemo pristojnu i normalnu Srbiju, onakvu Srbiju kakvu želimo u budućnosti“, poručio je gradonačelnik Niša.

On je dodao da se budućnost Srbije ne ogleda samo u ekonomskom razvoju, industrijalizaciji, veštačkoj inteligenciji, robotici i inovacijama, već i u zajedničkom životu, toleranciji i smanjenju podela u društvu.

Pavlović je naglasio da gradsko rukovodstvo putuje zajedno sa građanima, bez odvajanja i razdvajanja, u istim autobusima sa svojim sugrađanima, komšijama, prijateljima i rođacima.

„Mnogo mi je drago što danas vidim veliki broj mladih ljudi. I ja ću biti danas u jednom autobusu, video sam da je pun mladih, i čitavog dana ću se družiti sa omladinom“, rekao je Pavlović pred polazak u Beograd.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button