Vučić se oglasio na Instagramu i pozvao građane na skup: „Srbija pobeđuje“

Foto: Instagram
Foto: Instagram

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se putem zvaničnog Instagram naloga i pozvao građane na veliki skup koji će biti održan 27. juna u Beogradu.

„Vidimo se 27. juna, u 18 časova, u Beogradu. Srbija pobeđuje!“, navedeno je u objavi predsednika Vučića.

Prethodno je Vučić najavio da će svi građani koji dođu na skup, koji će biti održan na platou ispred Skupštine Srbije, dobiti poseban papir sa 15 ponuđenih tema. Svako će moći da zaokruži po pet oblasti koje smatra najvažnijim i na taj način ukaže šta očekuje od države.

Vučić je objasnio da nije reč o pravom glasačkom listiću za izbore, već o načinu da građani iskažu svoje mišljenje i odrede prioritete koje bi želeli da država u narednom periodu rešava.

„Ja sam ovde dobio sada nešto što je veoma važno. Glasački listić, nije pravi glasački listić za izbore, ali je mnogo važan glasački listić. Svi ljudi koji dođu na skup imaće priliku da dobiju ovakav papir gde će biti 15 važnih tema, od kojih svako ima pravo po pet da zaokruži i da kaže da su mu to najvažnije stvari koje bi želeo od države“, poručio je Vučić.

Kako je naveo, na listiću će biti ostavljen i prostor da građani napišu ono što ih muči, iznesu primedbe i ukažu na probleme koje smatraju važnim.

Predsednik je najavio i da će portal „Ko si bre ti“ početi sa radom sledeće nedelje.

Veliki skup zakazan je za 27. jun u 18 časova u Beogradu, na platou ispred Skupštine Srbije.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button