Vučić: Vidimo se 27. juna u Beogradu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu povodom velikog skupa „Srbija, jedna porodica“, koji će biti održan 27. juna u Beogradu, poručujući građanima da je najvažnije da Srbija u budućnost ide ujedinjena.
„Mi smo jedna porodica. Vidimo se 27. juna u Beogradu“, poručio je Vučić u objavi na Instagramu.
On je naglasio da budućnost Srbije mora da se gradi zajedništvom, a ne podelama.
„Najvažnije je kako idemo u budućnost. U budućnost moramo da idemo svi zajedno, ujedinjeni, a ne podeljeni kako su neki želeli da nas podele, da nam podele porodice, društvo i državu. To je ono protiv čega se borimo i to je ono što moramo da pobedimo“, naveo je predsednik.
Vučić je istakao i da se budućnost ne čeka, već gradi, a upravo će jedan deo programa skupa biti posvećen aktivnom učešću građana u određivanju prioriteta razvoja Srbije.
Ispred Skupštine Srbije biće postavljene glasačke kutije, a građanima će biti ponuđena lista od deset tema iz različitih oblasti. Učesnici će birati pet prioriteta koje smatraju najvažnijim za budućnost zemlje, a zatim svoj izbor ubaciti u posebno pripremljene kutije.
Cilj ovog dela programa je da građani ne budu samo posmatrači, već aktivni učesnici događaja i da svojim izborom pokažu u kom pravcu žele da se Srbija razvija.
Pored interaktivnog glasanja, posetioce očekuju i brojni sadržaji — dečiji i porodični program, tehnološke atrakcije, roboti, koncerti i nastupi poznatih domaćih izvođača.
Redakcija Niš TV



