Zastava duga više od pola kilometra razvijena pred Skupštinom: MUP saopštio da je okupljeno oko 207.000 građana

Na skupu „Srbija jedna porodica“ u Beogradu učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, prema ranijim najavama, duga više od 500 metara i široka 10 metara.

Impozantnu trobojku, razvijenu od Ulice kneza Miloša ka Domu Narodne skupštine, nosio je veliki broj učesnika skupa, dok je na čelu kolone bio ministar finansija Siniša Mali.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se na platou ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji „Pokreta za narod i državu“ i da mu, prema procenama MUP-a, prisustvuje oko 207.000 građana.

Foto: Niš TV
Foto: Niš TV

Kako je navedeno, na skupu je i oko 2.600 motociklista, odnosno bajkera.

MUP je posebno istakao da je javno okupljanje uredno prijavljeno nadležnim organima, što je policiji omogućilo da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti.

Prema saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova, skup protiče mirno i bez incidenata. Policija je, na osnovu bezbednosne procene, preduzela niz preventivnih mera kako bi okupljanje prošlo bez narušavanja javnog reda i mira.

Ministarstvo je poručilo da će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost svih učesnika.

Redakcija Niš TV

Preporučujemo

Back to top button