Dan Žandarmerije u znaku jubileja: Macut zahvalio pripadnicima za službu Srbiji

Foto: Niš TV
Foto: Niš TV

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut, zajedno sa državnim sekretarom Vladanom Zagrađaninom i direktorom policije, generalom policije Draganom Vasiljevićem, obišao je bazu Odreda Žandarmerije u Beogradu povodom obeležavanja 25 godina od ponovnog formiranja ove jedinice.

Macut je tom prilikom čestitao jubilej svim aktivnim i penzionisanim pripadnicima Žandarmerije, ističući da istorija ove jedinice ne traje samo poslednjih 25 godina, već više od veka i po.

„To nije 25 godina postojanja u novom sazivu, to je zapravo istorija koja traje preko 160 godina. Knez Miloš Obrenović prvi je formirao žandarmerijsku jedinicu na teritoriji grada Beograda, u pokušaju odbrane i održanja bezbednosti“, poručio je Macut.

On je naglasio da je Žandarmerija tokom svoje duge istorije, a naročito u poslednjih 25 godina, pokazala da predstavlja jedan od najvažnijih oslonaca odbrane Republike Srbije.

„Žandarmerija je sigurno značajan oslonac odbrane Republike Srbije. Zahvaljujem se na svemu što je postigla, posebno u poslednjih godinu dana, kada je jasno pokazala da predstavlja jedan od stubova odbrane Republike Srbije“, rekao je premijer.

Macut je svim pripadnicima Žandarmerije poželeo još mnogo uspešnih godina u očuvanju bezbednosti građana i države.

Komandant Žandarmerije Radoslav Repac poručio je da ova jedinica danas obeležava jedan od najznačajnijih dana u svojoj istoriji. On je podsetio da je 2001. godine doneta odluka o formiranju nove jedinice u okviru Ministarstva unutrašnjih poslova i naglasio da je Žandarmerija i posle 25 godina spremna da odgovori na sve bezbednosne izazove.

Tokom obilaska prikazana je uvežbanost pripadnika Žandarmerije, kao i pripreme ekipe za svetsko prvenstvo u praktičnom gađanju sačmaricom.

Redakcija Niš TV

 

Preporučujemo

Back to top button